Todos Exclusive

Precíznosť je pre nás prvoradá.

Toto úplne nové športové vozidlo s motorom uprostred je oveľa viac než len nová generácia – ide o novú úroveň. Kupé a kabriolet Corvette Stingray, precízne a zároveň výkonné, boli prepracované od základov, aby bola každá jazda zážitkom.

Majstrovské dielo s motorom v strede

Keď úplne pretvoríte kultový automobil, akým je Corvette, získate krásne vytvarované športové vozidlo s motorom uprostred, ktoré je vyjadrením sily. Nie auto na každý deň, ale auto, na ktorom chcete jazdiť každý deň. S aerodynamickými prvkami zabudovanými do celého vozidla je jeho atraktívny vzhľad zároveň aj funkčný.

- Z predchádzajúcej generácie sa zachoval iba jeden diel

- Kľučky dverí, kufra a kapoty boli skryté, aby sa dosiahol dokonale čistý vzhľad a zlepšená aerodynamika

- Úplne nový motor LT2 V8 je viditeľný cez zadné okno

- Voliteľný balík Engine Appearance† zahŕňa súčasti z uhlíkových vláken a LED svetlá na osvetlenie motora

Prichádza kabriolet

Model Corvette bol vždy najmä kabriolet a Stingray 2020 pokračuje v tomto dedičstve s úplne prvou sklápacou pevnou strechou, aká bola kedy vyrobená. Tento nekompromisný kabriolet má strechu, ktorá sa plynulo zasunie do karosérie a súčasne zachová pôsobivé možnosti úložných priestorov vo vozidle. Výkon zostáva vysoký aj po sklopení strechy, vďaka čomu je Corvette tým najlepším pretekárskym kabrioletom v dejinách.

Skutočne účinná pevná strecha

Dvojdielna pevná strecha sa môže aktivovať pri rýchlostiach do 48 km/h pomocou šiestich elektrických motorov na zvýšenie spoľahlivosti pri extrémnych teplotách. Kabriolet váži iba o 35 kg viac ako kupé, pričom strecha je k dispozícii vo farbe karosérie alebo v prevedení Carbon Flash.

Vysnívajte si svoje vozidlo

Preskúmajte neobmedzené možnosti pomocou nástroja Corvette Configurator. Od farieb a kolies, až po pruhy a príslušenstvo si môžete prispôsobiť kupé alebo kabriolet Stingray presne podľa svojho výberu.

Nastupuje nový profil

Konfigurácia s motorom uprostred poskytuje neuveriteľný výhľad, rýchlosti odozvy a pocit z jazdy. Nové umiestnenie motora zaisťuje posun ťažiska dozadu, čo znamená, že väčší výkon smeruje do zadných kolies – tam, kde je to najdôležitejšie. Čelné sklo je posunuté nad predné kolesá, čo zaisťuje lepší prítlak bez potreby použitia predného spojlera pod nárazníkom.

Vezmite si so sebou všetko, čo potrebujete

Aj úložné priestory sú navrhnuté premyslene. Úplne nový predný batožinový priestor je dostatočne veľký na to, aby sa doň zmestil menší kufor, zatiaľ čo v zadnom batožinovom priestore možno prepravovať dva golfové vaky alebo odnímateľný strešný panel.

Prehrať video

Sedadlo GT2 je vo verzii 2LT voliteľné a vo verzii 3LT štandardné v prevedení z uhlíkových vláken s otvorom v operadle a je čalúnené pravou jemnou kožou.

Štandardné sedadlo GT1 vo verzii 1LT a 2LT má poťahy z kože Mulan a je navrhnuté pre veľké vzdialenosti a oporu tela.

Dostupné sedadlo Competition Sport má športový tvar pre jazdu na trati s odolnou textíliou v oblastiach s vysokou mierou opotrebovania.

Sféra vodiča

Každý detail je navrhnutý tak, aby ponúkal prirodzený a pohlcujúci zážitok z jazdy, ktorý je vám šitý na mieru. Každé tlačidlo je presne tam, kde musí byť, aby bolo používanie pohodlné a intuitívne. Spomedzi troch kombinácií sedadiel na výber si určite nájdete také, ktoré vám bude úplne vyhovovať.

Riaďte svoje vozidlo z pohodlia

GT1

Štandardné sedadlo GT1 vo verzii 1LT a 2LT má poťahy z kože Mulan a je navrhnuté pre veľké vzdialenosti a oporu tela.

GT2

Sedadlo GT2 je vo verzii 2LT voliteľné a vo verzii 3LT štandardné v prevedení z uhlíkových vláken s otvorom v operadle a je čalúnené pravou jemnou kožou.

COMPETITION SPORT

Dostupné sedadlo Competition Sport má športový tvar pre jazdu na trati s odolnou textíliou v oblastiach s vysokou mierou opotrebovania.

VÝKON

Srdce, ktoré vždy závodí

Čo sa stane, keď sa pustíte do zlepšovania legendárnych motorov typu small-block? Dostanete úplne nový 6,2-litrový motor LT2 V8. Nekompromisný agregát, ktorý bol uložený nižšie pre lepšie ovládanie vozidla.

Presné a plynulé radenie rýchlostí

Každý diel si musel zaslúžiť, aby sa dostal to tohto auta, čo platí aj pre štandardne dodávanú dvojspojkovú prevodovku. Vyznačuje sa bleskovo rýchlym preraďovaním a spája hladkosť automatu s účinnosťou manuálu. A keďže medzi preraďovaním nedochádza k spomaľovaniu, prospeje to aj vašim časom na okruhu.

Prehrať video

Stret s protivetrom

Vozidlo Corvette 2020 sa zrodilo v aerodynamickom tuneli a jeho nová architektúra s motorom uprostred priniesla množstvo výhod z hľadiska aerodynamiky a chladenia. Napríklad výmenníky tepla za každým otvorom na chladenie motora a hybridný zadný spojler, ktorý pomáha udržať vozidlo na zemi pri vysokých rýchlostiach.

Prehrať video

Balík Z51

Letné výkonnostné pneumatiky. Masívne brzdy. eLSD. Predný spojler. Športový výfuk. Zoznam ide ďalej a ďalej. Ak od svojho vozidla Corvette požadujete ešte väčšiu agilitu a výkon, k dispozícii je balík Z51.

Magnetic Ride Control™ 4.0

Tento tlmiaci systém novej generácie, ktorý je k dispozícii s balíkom Z51 Performance Package, analyzuje cestu každú milisekundu a dokáže sa prispôsobiť do 10 až 15 milisekúnd. Inovatívna hydraulická kvapalina obsahuje kovové častice, ktoré sa v momente dokážu zarovnať a stuhnúť, takže máte istotu a kontrolu, ak chcete na auto zatlačiť, pričom stále zostanete pevne na vozovke.

Prehrať video

Správny režim pre každú cestu

Otočením precízne navrhnutého prepínača sa všetko zmení. Pomocou voliča jazdných režimov môžete elektronicky kalibrovať až 12 výkonnostných premenných a pripraviť tak Stingray na akúkoľvek cestu. Úplne nové režimy My Mode a Z-Mode vám umožňujú ešte viac prispôsobiť výkon a uložiť nastavenia medzi jednotlivými jazdami.

Prehrať video

Zdvíhací predok

Nedovoľte, aby vám čokoľvek stálo v ceste. Tento systém zdvíha prednú časť vášho vozidla Corvette takmer o 5 cm za menej ako tri sekundy† pri nízkych rýchlostiach, takže môžete prejsť cez nízke prekážky ako retardéry alebo strmé príjazdové cesty. A keďže si pamätá až 1 000 miest, vo vašom svete bude fungovať bez narušenia jazdy.

Prehrať video

Záznamník údajov o výkone

Váš digitálny inštruktor je späť a lepší ako kedykoľvek predtým so záznamom v kvalite 1080p, ktorý zaručuje vysokokvalitnú reprodukciu vašej jazdy. Zaznamenajte zrýchlenie, brzdenie, výber prevodového stupňa, zvuk a ďalšie údaje s touto funkciou, pomocou ktorej sa budete môcť s autom zžiť. Mimo trate môže PDR slúžiť ako autokamera s automatickým nahrávaním vašich každodenných jázd.

Systém PDR je navyše vybavený funkciou Valet Mode, ktorá sa dá použiť na monitorovanie používania vášho vozidla Corvette, keď za volantom sedí iná osoba alebo na zaznamenávanie videa a údajov o vozidle, aby ste mohli vozidlo pokojne zaparkovať.

Myseľ stroja

Tento výkonný stroj je vybavený skutočným operačným strediskom. Každá funkcia, od najnovšieho systému Chevrolet Infotainment 3† s 8-palcovou (20,3 cm) farebnou dotykovou obrazovkou až po dômyselné voliteľné zdvíhanie prednej časti vozidla, bola zahrnutá pre zlepšenie vašej jazdy. Vďaka technológiám ako záznamník údajov a farebný displej typu Head-Up môže vozidlo pomôcť zlepšiť aj vaše vodičské schopnosti.

- Rekonfigurovateľný digitálny prístrojový displej s uhlopriečkou 12 palcov (30,5 cm) obsahuje všetky informácie pre vodiča a má tri odlišné motívy

- Zlepšená navigácia s trojrozmerným zobrazením

- 14-reproduktorový audiosystém Bose Performance Series

- Zjednodušené párovanie Bluetooth®† s NFC – jednoducho spárujte svoj kompatibilný telefón† tak, že ho umiestnite nad tlačidlo ovládania hlasitosti

- Pripojenie 4G LTE Wi-Fi®†

Sen, ktorý sa vyrába už 67 rokov

Táto najnovšia verzia, ktorá je zdrojom radosti pre mnohé generácie je súhrnom všetkého, čo bolo pred ňou, no napriek tomu je niečím, čo ste ešte nevideli.